Реєстрація права власності на квартиру у НОВОБУДОВІ.

Якщо Ви зараз читаєте цю статтю, то приміть мої вітання, адже Ви, скоріше за все, майбутній власник квартири у новобудові. Це неймовірно щаслива година у Вашому житті, Ваші чекання призвели до набуття активу!

Не дивлячись на ВІЙСЬКОВИЙ СТАН, забудовники виконують свої зобов’язання перед інвесторами, продовжують будувати та створювати простір ЖИТТЯ!

Життя в Україні є, воно триває,  не дивлячись на втрати, ми продовжуємо жити, триматися, боротися та стояти на своєму. 

Мене вразила та надихнула стійкість таких будівельних компаній, як: https://www.kandevelopment.com/ua/,

https://great.com.ua/ua/news/11/kvartiri-na-pershij-liniyi-znizhki-u-zhk-great/?gclid=CjwKCAjwzuqgBhAcEiwAdj5dRl_FQEDPADfcwXcIc3Mcw0zSvMHHJ8-tCWy9SQb4UIiEHcx4oZdxhxoCGUsQAvD_BwE

https://varshavsky.com.ua/

забудовники, продовжують виконувати свою місію у сфері будівництва і станом на 2023 рік громадяни, які  живуть у війні, поступово приймають квартири у власність, реєструють права та починають мріяти про ремонт.

Які особливості державної реєстрації права власності на квартиру на закінчений будівництвом об’єкт у результаті здійснення нового будівництва чи реконструкції?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року № 1127, зі змінами та доповненнями, пункт 77 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%BF#Text, державна реєстрація права власності на квартиру на закінчений будівництвом об’єкт проводиться відповідно до статті 331 Цивільного кодексу України щодо особи, яка здійснювала будівництво такого об’єкта (замовник будівництва), чи у випадку, передбаченому статтею 332 Цивільного кодексу України, – щодо особи, яка є власником закінченого будівництвом об’єкта, реконструкція якого проводилася, якщо інше не встановлено договором або законом.

Державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об’єкт проводиться за наявності:

  • відомостей про його технічну інвентаризацію;
  • документ  про прийняття його в експлуатацію;
  • довідки  про присвоєння такому об’єкту адреси (крім випадку проведення реконструкції об’єкта, що не має наслідком його поділ, виділ частки або об’єднання), отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

У разі коли закінчений будівництвом об’єкт у результаті нового будівництва є складовою частиною будинку, будівлі, споруди (квартира, гаражний бокс, машиномісце, інше житлове та нежитлове приміщення), яка після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійним об’єктом нерухомого майна, відомості про прийняття в експлуатації та про присвоєння адреси отримуються щодо будинку, будівлі або споруди, складовою частиною яких є такий об’єкт, а щодо відповідної складової частини будинку, будівлі, споруди – відомості про присвоєння адреси такій частині.

Державна реєстрація права власності на квартиру на закінчений будівництвом об’єкт у результаті реконструкції проводиться також за наявності відомостей про державну реєстрацію права власності на такий об’єкт відповідно до законодавства до проведення його реконструкції.

Які документи необхідно надати ІНВЕСТОРУ?

Для проведення процедури реєстратору потрібно надати:

  • заяву;
  • паспорта та код РНОКПП (ІПН);
  • акт про прийняття-передання нерухомості;
  • техпаспорт квартиру;
  • інвестиційний договір та інші угоди із забудовником;
  • Довідку від забудовника про сплату 100% вартості майнових прав;
  • платіжку про сплату адміністративного збору, за реєстрацію права власності.

Який строк отримання документів?

Розгляд заяви від інвестора становить 5-ть днів. Ми, реєстратори/нотаріуси,  називаємо цю дію, «первинна реєстрація», адже саме ми, реєстратори/нотаріуси, перші особи, які будуть відкривати розділ, щодо квартири, присвоювати йому реєстраційний номер та оформлювати «тверде» право власності.

Які документ отримає інвестор, а після реєстрації права власності, власник нерухомого майна?

Після державної реєстрації права власності, інвестор, майбутній власник нерухомого майна отримає Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Отримайте консультацію нотаріуса.

Якщо Вам потрібна консультація нотаріуса щодо реєстрації права власності на квартиру, Ви можете отримати її за тел. +380 (67) 280-57-38 або у зручному для вас месенджері ( Viber | Messenger). Якщо ви хочете щоб Вам зателефонували у зручний час та проконсультували, заповніть форму зворотного зв’язку та отримайте відповідь у зручний для Вас час.